ANUNT: Intentie de elaborare a PUZ Siria Est

Persoanele responsabile cu informarea şi consultarea publicului:

Berghian Gabriela Mihaela – secretarul comunei Şiria

Petcovici Emilia – responsabil urbanism

Adresa: Şiria, str.Reg.85 Infanterie, nr.184, telefon: 0257531101/0257531449,

e – mail:primariasiria@yahoo.com

Observaţiile sunt necesare în vederea stabilirii cerinţelor de elaborare. Rãspunsul la observaţiile transmise va fi pus la dispoziţia publicului prin afişare la spaţiul amenajat de la sediul primăriei Şiria şi pe pagina de internet a primăriei în perioada: 04.05.2011-18.05.2011.

Etapele preconizate pentru consultarea publicului pânã la aprobarea planului:

Etapa elaborării propunerilor (prima versiune a planului ce va fi supusă avizării)

Etapa elaborării propunerii finale – etapa aprobării (varianta finală a planului care include observaţiile avizatorilor şi se supune procedurii de transparenţă decizională)

Etapa monitorizării implementării planului aprobat