Intre 4-6 iulie, vizita delegatiei din orasul Bouguenais

Delegaţia a avut întâlniri la Primărie, întâlniri cu Consiliul Local al comunei Şiria într-o şedinţă extraordinară în care s-a prezentat noua cartă a înfrăţirii care urmează să fie semnată în 2010 între comuna noastră şi oraşul Bouguenais.

Am fost onoraţi să primim sub formă de donaţie un autocar marca RENAULT PR14 SL înmatriculat din 17 decembrie 1984, nr de serie VF6PN04E1PR101970 şi o maşină de pompieri marca BERLIET, model VASP, tip B770KB6C, donată de către Serviciul Departamenntal de Incendii şi Ajutor 44 al oraşului Bouguenais. Cu ocazia vizitei primarului oraşului Bouguenais, doamna, Michèle Gressus, a avut loc o ceremonie oficială de predare a cheilor celor două autovehicole către comuna Şiria.

Obiectivele vizitate de către delegaţie au fost: obiective din comuna Şiria, şcoli, grădiniţe, vizitarea oraşului Arad, vizitarea staţiunii Moneasa şi la Peştera Urşilor.

Pentru a vedea fotografii ale sejurului delegaţiei franceze, faceţi click aici.