Anunt INTENbIE DE ELABORARE PLAN URBANISTIC ZONAL

POSTAT pe SITE şi AFIŞAT la sediul primăriei

Data anunţului:28.07.2011

ETAPA 1 – INTENŢIE DE ELABORARE PLAN URBANISTIC ZONAL

Primarul comunei Şiria anunţă publicul, autorităţile interesate şi proprietarii terenurilor din zona despre intenţia realizării unui PUZ şi RLU – zona de servicii turistice – de către investitorul privat SC PENSIUNEA FREE INN SRL, prin Gurban Marius Dorin, proprietar al terenului în suprafaţă de 8400 mp, situat pe teritoriul administrativ al comunei Şiria în extravilanul localităţii Mâsca, identificat prin CF nr.301567 Şiria ;CF nr.301568 Şiria.

Prezentarea succintă a argumentării intenţiei de elaborare a planului şi a obiectivelor planului:

• Valorificarea potenţialului turistic al zonei

• Servicii turistice de calitate superioară

Se organizează întâlnire cu proprietarii din zonă în data de 05.08.2011 ora 10.oo, la sediul Primăriei Şiria.

Cei interesaţi vor trimite la Primăria comunei Şiria observaţii, comentarii sau semnalări cu privire la intenţia de elaborare PUZ în termen de 10 zile calendaristice de la data prezentului anunţ, iar răspunsurile la acestea se vor posta pe site-ul propriu al primăriei şi se vor afişa la sediul primăriei până cel târziu 15.08.2011.

Persoanele responsabile cu informarea şi consultarea publicului sunt:

Berghian Gabriela Mihaela – secretarul comunei Şiria

Petcovici Emilia – responsabil cu activitatea de urbanism